Ceramiczna cukiernica
Ceramiczna cukiernica to ozdobne naczynie, które jest nieodzownym elementem wyposażenia klasycznej kuchni. Stanowi ono swoisty pojemnik do przechowywania niewielkiej ilości cukru, soli, sody lub innych rodzajów przypraw. Dzięki swoim niewielkim gabarytom może być z powodzeniem ustawiana na udekorowanym stole, stanowiąc uzupełnienie pełnej zastawy stołowej. Każda cukiernica ceramiczna składa się z dwóch komplementarnych wobec siebie elementów. Pierwszym z nich jest naczynie właściwe, do którego wsypuje się cukier. Górną częścią cukiernicy jest wieko, które osłania i ozdabia cały przedmiot. Przykrywka posiada specjalny czubek, który ułatwia odkrywanie wnętrza naczynia. Cukiernica Ceramika Bolesławiec to element rękodzielniczy, który został wytworzony w podobny sposób, jak wyroby ceramiczne sprzed wielu wieków. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą artystycznie wykonanych cukiernic. Są to unikatowe, autorskie przedmioty, wytwarzane przez doświadczonych rękodzielników z Bolesławca.Cukiernica ceramika Bolesławiec – tradycja
Ozdobna ceramika bolesławiecka produkowana jest nieprzerwanie od kilkuset lat. To właśnie w rejonach tej miejscowości znajdowały się i wciąż znajdują się bogate pokłady gliny krzemionkowej. To materiał naturalny, który jest wykorzystywany do produkcji wysokojakościowych elementów ceramicznych. Ogromna tradycja, związana z wytwarzaniem tego typu naczyń, kontynuowana jest do dziś. Wyróżnikiem marki z Bolesławca jest fakt, iż wszystkie produkty znajdujące się w katalogu są wyrobem w stu procentach rękodzielniczym. Rodzinna manufaktura ceramiki to miejsce, w którym tworzy się naczynia trzymając się zasad wieloetapowego i skomplikowanego procesu wytwórczego. Pierwszym etapem prac jest przygotowanie surowca, który jest bazą masy lejnej oraz plastycznej. Dzięki bliskości naturalnych złóż glin, całe przedsięwzięcie realizowane jest w ujęciu lokalnym, bez konieczności sprowadzania materiałów z innych części Polski, Europy czy świata. Dzięki tym staraniom do ogólnej sprzedaży mogą trafić oryginalne cukierniczki ceramiczne, które posiadają przepiękne wzornictwo.
Ceramiczna cukiernica z Bolesławca – naturalność
Cukiernica Ceramika Bolesławiec to naczynie, które posiada wszystkie pożądane parametry związane z właściwościami produktu ceramicznego. Przede wszystkim jest to element wysoce odporny na szorowanie i działanie wysokiej temperatury, dzięki czemu może być w prosty sposób czyszczony w gorącej wodzie. Szkliwiona powłoka nie ulega matowieniu, dzięki czemu cukiernica przez wiele dziesiątek lat może prezentować się w nienaganny sposób. Co istotne, wyroby ceramiczne są naturalną alternatywą dla naczyń produkowanych z materiałów syntetycznych. Glina zalicza się do surowców naturalnych, których wykorzystanie nie wymaga wysokoenergetycznych prac przetwórczych. Pozyskiwane surowce są zatem neutralne klimatycznie i nie wpływają na degenerację środowiska naturalnego. Każdy produkt jest starannie, ręcznie zdobiony ludowymi wzorami. W ofercie produktowej można spotkać zarówno cukiernice uniwersalne, np. z kwiatowymi motywami, jak i naczynia okazjonalne, m.in. z symbolami świątecznymi.
Prawdziwie ręczne wyroby – cukiernice z ceramiki
Naczynie w formie cukiernicy to jeden z elementów klasycznej zastawy stołowej. Obok talerzy, półmisków, salaterek stanowi podstawową część składową kompletu stołowego. Nie może zatem dziwić fakt olbrzymiej popularności tego rodzaju produktów. Cukiernica jest elementem uniwersalnym, ponieważ może służyć nie tylko jako rezerwuar na cukier, ale także stanowić pojemnik na różne przyprawy. Powłoka ceramiczna zapobiega przenikaniu zapachów, czy ich uwięzieniu w naczyniu. Wystarczy ten element przemyć, wysuszyć – aby móc zaaplikować do środka inny rodzaj produktu sypkiego. Należy zaznaczyć, że wszystkie widoczne w niniejszej kategorii produkty są efektem rękodzielniczej pracy. Artyści zdobiący naczynia wykonują swoje dzieła bez wspomagania się technologiami automatycznymi. Sprawdź bogatą ofertę produktową i wybierz naczynie, które najbardziej będzie pasować do aranżacji stołowej.